HESCO AKORDEON ENGEL SİSTEMLERİ VE SAVUNMA DUVARLARI

Ürün Karşılaştırmaları

Patentli Hesco Bastion Akordeon Engel Sistemlerinin Piyasadaki Taklit Ürünlerle İlğili Olarak Dayanıklılık, Kullanım Ve Nakliye Kolaylığı, Ebatları Ve Kalitesi Gibi Bir Çok Alandaki Karşılaştırma Sonuçları...                           
                                  
                               

Sivil Kullanım

Hesco Bastion Akordeon Engel Sistemleri ve Gabion Ürünleri Irmak Taşkınları, Sel Bariyerleri Ve Sahillerdeki Aşınmadan, Toprak Erezyonuna, Su Kanallarından, Dekoratif Kullanıma Kadar Geniş Kullanım Alanları Sunarak İnşaat Sektörünün Bütünleyici Ürünlerinden Biri Olmuştur...
                           

Askeri Kullanım

Hesco Bastion Ltd İngiltere, Askeri Tahkimat Sistemleri (Akordeon Engel Sistemi) 1991 Körfez Savaşından Bu Yana Başta Nato Orduları Olmak Üzere Nato Ve Dünyadaki Çeşitli Ülkelerin Askeri Kuruluşları Tarafından Başarıyla Kullanılmaktadır...
                           
Gerçek ya da sezilen ayaklanmalar veya teröre karşı direnme ve yetkisiz girişleri kontrol etme ihtiyacı daima varolmuştur. Personel veya malzemeler ile herhangi bir saldırının arasında ayakta duran engel, emniyetli, sağlam ve hepsinden öte güvenilir olmak zorundadır. İkinci Dünya Savaşından bu yana sahra tahkimatı konusunda en belirgin gelişme olduğu kabul edilen HESCO Concertainer® Akordeon Engel üniteleri bütün dünyada askeri malzemenin vazgeçilmez bir parçası ve kuvvet korumanın çok önemli bir unsuru haline gelmiştir. Sınır belirleyici ya da koruyucu bariyer olarak Concertainer® Akordeon Engel Sistemleri personel,araç, malzeme ve tesisler ile çeşitli askeri, insani ve sivil harekatta diğer hassas hedef bölgelerinin emniyetini sağlamak için kullanılmaktadır.
  Çabuk Ve Kolay İnşaa Edilir
 
HESCO Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri dünyadaki tek patentli tasarımdır. Bu tasarım sayesinde üniteler standart ahşap kızaklar ya da palet üzerinde düz paketler halinde sunulur. (5OOm’den fazla MİL1 ünitesi tek 20’ ISO konteynırı ile nakledilebilir.) Böylece hızlı ve basit nakliyeyi ve kurulumu mümkün kılar, istenilen korunma seviyesine ve belirgin tehdide uygun, etkin ve ekonomik yapılar elde etmek için üniteler paletlerden elle indirilip arzu edilen bölgede, ayrılan alana birleştirme pimleri ile çeşitli şekillerde monte edilip kullanıma hazır hale getirilebilir..

Ünitelerin en belirgin avantajlar kumdan çakıla topraktan betona kayadan moloza kadar tabii yada işlem görmüş hazır beton dahil her türlü uygun malzemeyi kullanabilmeleri ve minimum insan gücü ile birlikte tekerlekli loaderler ekskavatörter, kreyne monte edilmiş beton kepçelerin kullanılmasıdır.

HESCO Concertainer® Akordeon Engel Ünitelerinin Sağladığı Kolaylıklar;

Hafiflik

Az yer Kaplama

Taşıma kolaylığı

Kolay kurulum

Bölgesel (lokal) malzemenin kullanılması

Az insan gücü

Nöbet Yerlerinin Kurulumu Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

  Devrim Niteliğinde Tasarım ve Geliştirilmiş Malzeme
 
HESCO Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri, patentli prefabrik çok hücreli, savunma duvar sistemleridir. 4mm galfan kaplı yumuşak çelik tel ağ ve dikey helezoni halka şeklinde birleştiricilerden üretilirler. Hepsi İngiliz ve ISO standartlarına uygun olup eşsiz bir gerilme kuvveti ve uzun bir kullanma ömrü sağlarlar, Her ünite, IS0 standardında 200gJ/m2, örülmemiş polipropilen jeotekstil ile astarlanmıştır.

Hemen hemen her şartta, yapının inşasını mümkün kılmak için en küçük MİL2’den en büyük MİL7’ye kadar Concertainer Üniteleri, 9 değişik ölçüde üretilmiştir.

Değişik çevrelere uyum için iki farklı renk seçimi mümkündür.

  Yapılan Testlerde Ve Uygulamada Bütün Sınırlar Zorlanmştır
 
HESCO Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri, ilk defa İngiliz Milli Savunma Bakanlığı (UK MOD) tarafından kullanıldığından, şimdi QinetiQ olarak bilinen DRA kuvvetlendirme bölümü ve İngiliz Ordusu Piyade Deney Timi tarafından test edilmiştir. Bu testin gayesi, geleneksel kum torbalarının yerine kullanılmak için Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri’nin uyumluğunun değerlendirilmesiydi.

O tarihten, sonra blastın azaltılması ve etkileri üzerinde, 15’den fazla dünya lideri kurum; Toplardan VBIED’lere, havandan şekillendirilmiş tahrip maddelerine, hafif silahlardan el bombalarına kadar çeşitli silah sistemlerini kullanarak testler uygulamışlardır.

Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri, hem ABD’de hem de İngiltere’ de araç giriş bariyeri olarak uygunluk açısından değerlendirilmiştir. Bunun Sonuç; Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri ABD tarafından K-12 sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Bu sertifika sadece 15.000 lb (6.803 kg) ağırlığında ve 50 mph. hızla giden bir kamyonun bir bariyere, bir metreden daha fazla girmesini önleyebilen ürünlere verilir.

HESCO, yeni askeri ve doğal tehditler ortaya çıktıkça, insanları daha iyi şekilde koruyabilmek için, ürünlerini sürekli geliştirmiş ve testlere tabi tutmaya devam etmektedir. Çünkü test bölgesinde toplanan veriler, hayati önem taşımaktadır.

  Arazide Kendini İspatlamıştır
 
Çatışma bölgesinde Hesco Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri’nin sağladığı korunmanın ispatı ona güvenenlerin söyledikleridir.

"HESCO bariyerleri, hemen benim yanı başımdaydı, bariyerin diğer tarafına bir havan topu düştü ve HESCO, benim hayatımı kurtardı. İşte, olay bu"
Albay. Jeff V., US ABD. Deniz Piyadesi, Irak 2005

Bosna'dan ve Kosova’dan Doğu Timor’a, Kuzey Afrika ve Afganistan’dan Irak’a, Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri etkili bir hizmet rekoruna ulaşmış ve dünya milletleri Hesco Concertainer® Akordeon Engel Sisteminin personel tesis ve malzemeyi saldırılara karşı eşsiz koruma kabiliyetinin farkına varmıştır.


  Sınırsız Yapı Olanağınız Vardır
 
Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri, tek başına ya da diğer yapı ve malzemelerle birlikte kullanılabilir. Kullanım alanları basit bir tek seviyeli araç bariyerinden, ateş mevzilerinden, 10 km çevre duvarına, bütün bir mühimmat ünitesi veya korugan kompleksine kadar değişebilmektedir. Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri, güvenebileceğiniz bir koruma sağlamasının yanında hızlı ve etkin tahkimat'ların kurulmasına olanak sağlar.

Örneğin, 1500 kum torbası eşiti bir duvar 10 kişi ile 7 saatte yapılabilmektedir. Ayni büyüklükte bir duvar, Concertainer® Akordeon  MİL1 ürünü ile 2 adam ve 1 yükleyici ile 20 dakikadan az bir sürede kurulabilir. Zaman kıymetli, kaynaklar az ve de korunma çok önemliyse seçim sonucu bellidir.

Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri ilk önce askeri operasyonlarda kullanıldıkları için, çeşitli istekleri ve sorunları karşılamaya; hafif silah ateşleri ve RPG’den, havan bombasına, roketlerden  VBIED’ye kadar birçok belirgin tehdide karşı koruma sağlayacak şekilde ortam şartlarına göre adapte edilmiştir.

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!