HESCO AKORDEON ENGEL SİSTEMLERİ VE SAVUNMA DUVARLARI

Ürün Karşılaştırmaları

Patentli Hesco Bastion Akordeon Engel Sistemlerinin Piyasadaki Taklit Ürünlerle İlğili Olarak Dayanıklılık, Kullanım Ve Nakliye Kolaylığı, Ebatları Ve Kalitesi Gibi Bir Çok Alandaki Karşılaştırma Sonuçları...                           
                                  
                               

Sivil Kullanım

Hesco Bastion Akordeon Engel Sistemleri ve Gabion Ürünleri Irmak Taşkınları, Sel Bariyerleri Ve Sahillerdeki Aşınmadan, Toprak Erezyonuna, Su Kanallarından, Dekoratif Kullanıma Kadar Geniş Kullanım Alanları Sunarak İnşaat Sektörünün Bütünleyici Ürünlerinden Biri Olmuştur...
                           

Askeri Kullanım

Hesco Bastion Ltd İngiltere, Askeri Tahkimat Sistemleri (Akordeon Engel Sistemi) 1991 Körfez Savaşından Bu Yana Başta Nato Orduları Olmak Üzere Nato Ve Dünyadaki Çeşitli Ülkelerin Askeri Kuruluşları Tarafından Başarıyla Kullanılmaktadır...
                           

  Hesco Sel Bariyerleri Ve Gabionlar

Geçen 15 yıl içerisinde HESCO Concertainer® Akordeon Engel ürünleri sel ve taşkınları önlemede nehir ve dere setlerini ıslah ederek kuvvetlendirme projelerinde, toprak kaymaları erozyon kontrolü, çevre koruma ve arazi güçlendirmesi gibi birçok konuda sistem seçeneği olmuştur.


   HESCO Concertainer® Akordeon Engel Sistemleri çok hücreli ve prefabrik bir sistem olup galvaniz ağdan ve polipropilen geotekstil ( yalıtkan kumaş ) den oluşur.

Sel Önleme Seti Limitleri Zorlayan Testleri Kolaylıkla Geçti

     Sürat ve güvenli bir şekilde kurulan sistem, Amerika Birleşik Devletlerinin Kara Kuvvetleri İstihkam Okulu tarafından Vicksburg-Missouri’deki deneme tesislerinde çok sıkı kuralların uygulandığı sel testleriden başarıyla geçmiştir.Test Alanı Hazırlanıyor


Sel Önleme Koruganları

  Hesco Bastion Şirketi, sel taşkınlarını önleme alanında denenmiş, test edilmiş ve kolay taşınır sel bariyerleri imal etmektedir. Geniş çapta uygulama alanı bulmuş olan İngiliz patentli Hesco Concertainer® Akordeon Sel Bariyerleri, 7 gün-24 saat esasına göre çok şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel ve taşkınları acil önleme tedbiri olarak dünyanın her yanına ihraç edilmektedir.

Irmak Taşkınına Karşı Yapılmış Bir Set

Yorkshire bölgesinde yaşanan şiddetli yağışlar nedeniyle oluşan sele acil önlem almak amacıyla haftada 75 km.nin üzerinde Hesco Concertainer® Akordeon Engel ürünleri gönderilerek haftada 20 dönümlük arazi koruma altına alınmaktadır. Buda Concertainer® Akordeon Engel ürünlerinin çok hızlı ve kolaylıkla uygulanırlığının bir göstergesidir.

Kasırgaya Karşı Alınan Set Önlemleri

2005 yılında meydana gelen Katrina Kasırgasının neden olduğu tahribat, çok iyi belgelenmiştir. Luisiana bölgesi içerisinde bulunan bazı yapılar, Hesco Concertainer® Akordeon Engel Sistemleri ile korunmuş ve bu yapıların tamamı, Kasırgadan sonra ayakta kalmayı başarmıştır.

Kasırgaya Karşı Alınan Set Önlemleri

Hesco Concertainer® Akordeon Engel üniteleri, nehir setlerinin acil onarımında kullanılmak üzere Katrina kasırganın hemen ardından hızla bölgeye ulaştırılmıştır. Hesco Concertainer® Akordeon Engel üniteleri, gelecekteki muhtemel kasırgalarda oluşabilecek hasarlara karşı koruma sağlamak üzere, bölgenin her tarafında kullanılmaktadır.

 Katrina Kasırgasına Karşı Alınan Set Önlemleri

Hesco Concertainer® Akordeon Engel Ürünleri, İngiltere’de Severn ve Thames Nehirleri gibi bölgelerdeki kritik altyapı koruma projelerinde kullanılmaktadır.

Enerji Nakil Santrali Koruması, Gloucester

Thames Nehri Bölgesi                                                 Severn Nehri Bölgesi                      

Su Arıtma Merkezi Koruması, Tewkesbury

Sahil Erezyonu Kıyı Setleri


Polonya, czeszow Kıyı Koruması 2005

 

Toprak Kayması ve Erozyon

 

İstinat Duvarı Uygulamaları

A1 Kettering Otoyolu, İngiltere          Den Haag, Hollanda                           Chantier, Fransa                

        19 metre yükseklikteki engel           Daresbury İş Merkezi, İngiltere                    Coventry,İngiltere         
    Havalimanı Channel Adaları Jersey                                                         Avrupanın En Büyük Tesco Mağazası   

Dere Islah Uygulamaları

   Sheffield Chapeltownda Blackburn Çayı taşması, sonucu şehir meclisi önlem almak için Hesco Concertainer® Akordeon Engel sistemi kurulmasına karar vermiştir. Aşağıda selden sonra ve sistem kurulduktan sonraki durumların resimleri görülmektedir:

Selden Sonra Dere Kenarından Resimler 

Selden Sonra Dere Kenarından Resimler 

Islah Çalışçasından Sonra Dere Kenarından Resimler

 

          Krzywa, Polonya                       Astarlanmış Su Kanalı                   Krzywa, Polonya                                

Collier , İskoçya ( Çimento Dolgulu Bent)

Dekoratif Amaçlı Kullanılabilir

ÇEŞİTLİ UYGULAMALAR

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!