HESCO AKORDEON ENGEL SİSTEMLERİ VE SAVUNMA DUVARLARI

Ürün Karşılaştırmaları

Patentli Hesco Bastion Akordeon Engel Sistemlerinin Piyasadaki Taklit Ürünlerle İlğili Olarak Dayanıklılık, Kullanım Ve Nakliye Kolaylığı, Ebatları Ve Kalitesi Gibi Bir Çok Alandaki Karşılaştırma Sonuçları...                           
                                  
                               

Sivil Kullanım

Hesco Bastion Akordeon Engel Sistemleri ve Gabion Ürünleri Irmak Taşkınları, Sel Bariyerleri Ve Sahillerdeki Aşınmadan, Toprak Erezyonuna, Su Kanallarından, Dekoratif Kullanıma Kadar Geniş Kullanım Alanları Sunarak İnşaat Sektörünün Bütünleyici Ürünlerinden Biri Olmuştur...
                           

Askeri Kullanım

Hesco Bastion Ltd İngiltere, Askeri Tahkimat Sistemleri (Akordeon Engel Sistemi) 1991 Körfez Savaşından Bu Yana Başta Nato Orduları Olmak Üzere Nato Ve Dünyadaki Çeşitli Ülkelerin Askeri Kuruluşları Tarafından Başarıyla Kullanılmaktadır...
                           

  Askeri Alandaki Kullanımları

Bir İngiliz Firması Olan Hesco Bastion Ltd , Askeri Tahkimat Sistemleri (Akordeon Engel Sistemi) Üreticisidir. Firma Ürünleri 1991 Körfez Savaşından Bu Yana Başta Nato Orduları Olmak Üzere, Nato Ve Dünyadaki Çeşitli Ülkelerin Askeri Kuruluşları Tarafından Başarıyla Kullanılmaktadır.


  İkinci Dünya Savaşından bu yana Sahra Tahkimatı konusunda en belirgin gelişme olduğu kabul edilen HESCO Concertainer® Akordeon Engel Ürünleri, NATO ordularının Nato Stok Numarası olan ve Mil-Spec li vazgeçilmez malzemesi haline gelmiş olup, Irak ve Afganistanda ABD ve koalisyon orduları tarafından başarıyla kullanılmaktadır.

ÇEVRE EMNİYETİ, SAVUNMA VE TEÇHİZAT KORUMA DUVARLARI

   Hesco Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri, kendi başına ya da diğer yapı veya malzemelerle birlikte kullanılabilir. Kullanım alanları basit bir tek seviyeli araç bariyerinden, 10 km çevre duvarına, bütün bir mühimmat ünitesi veya korugan kompleksine kadar değişebilmektedir.

PERSONEL, MALZEME VE MÜHİMMAT KORUGANLARI

SAVUNMA ATEŞ MEVZİLERİ, NÖBET YERLERİ VE GÖZETLEME NOKTALARI

  Hafif silah ateşlerinden korunmak isteniyor için gerekli olan HESCO Concertainer® Akordeon Nöbet Yeri Kiti'dir.
İki personeli koruyacak küçük bir alan sağlar. Ayrıca araç kontrol noktası veya giriş kontrolü için idealdir. 450 mm baş üst koruyucusu atış noktaları ve 610 mm kalınlıkta koruma duvarları ile bir bütün olup 3 saatten daha az bir sürede inşa edilebilir.

GİRİŞ KONTROL BARİYERLERİ, KONTROL NOKTALARI VE ARAMA BÖLGELERİ

  Hesco Concertainer® Akordeon Engel Üniteleri, karakteristik özellikleri olan güvenlik koruma ile hızlı ve etkin bir şekilde tahkimat'ların  kurulmasını mümkün kılar.

ÜS KOMUTA MERKEZİ VE MEVCUT YAPILARIN KORUNMASI

  Sahra hastaneleri, komuta merkezleri, yaşam alanları, çok kabin'li ofisler gibi karada üslenmiş askeri tesisler için uzak çevre korunması temin eden sistemlerin ihtiyaçlarını karşılar. Ayrıca genişletilmiş baş üstü korunma sistemi (EOPS) dizaynı ile daha çok güvenlik sağlar.

ARAZİDE YERLEŞİM

   Arazide kolaylıkla güvenli barınaklar kurulabilir:

DAĞLIK ARAZİDE KENDİNİZE YENİ NESİL KALELER - KARAKOLLAR YARATABİLİRSİNİZ

   Akordeon özelliği ile dağlık araziye kolaylıkla kurulabilen sistem sayesinde çok kısa sürede karakollar yapabilirsiniz. Bunun uygulamalarını ABD'nin Afganistan'daki karakollarında görebiliriz:

 

BLAST AZALTMA, ABSORBE ETME VE ANTİ-RAM ARAÇ BARİYERİ

   6803 kg 'lik bir kamyonu 52 kilometrenin üstünde bir hızla engele çarpması sonucu durdurlması.

        42 kilometre hızla gelen bir kamyonun engel                             Koruma duvarı arkasındaki askerler
                     tarafından durdurulması 

 “HESCO bariyerleri, hemen benim yanı başımdaydı, bariyerin diğer tarafına bir havan topu düştü ve HESCO, benim hayatımı kurtardı. İşte, olay bu”
Albay. Jeff V., US ABD. Deniz Piyadesi, Irak 2005

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!